Haber

AK Parti Kars milletvekilleri Arslan ve Kılıç, Sarıkamış’ta incelemelerde bulundu

AK Parti Kars milletvekilleri Ahmet Arslan ve Yunus Kılıç, Sarıkamış ilçesinde yapılacak kütüphane yerleşkesini ziyaret etti.

Yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi alan Arslan, gazetecilere Sarıkamış’ta kültürel ihtiyaçların karşılanması ve eğitim kalitesinin artırılması için önemli çalışmaların yapıldığını, yeni kütüphanenin bunu sağlayacağını söyledi.

Yeni binanın bahar aylarında yükselmeye başlayacağını ifade eden Arslan, “Kütüphane binamız konumu ve mimarisiyle Sarıkamış’ın bu bölgesine değer katacak. Bizim görevimiz halkın ihtiyacına cevap verecek yeni yatırımları programa almak. bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ilimiz ve ilçelerimiz.” söz konusu.

Kılıç ise Sarıkamış’a güzel bir eser kazandırılacağını belirterek, “Kars Milletvekilleri olarak Kültür ve Turizm Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy’a, Bakan Yardımcımız Nadir Alpaslan’a, Kütüphaneler Genel Müdürü Ali Odabaş’a katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz. projenin yatırım programına alınması ve gerekli ödeneğin sağlanması için hemşerilerimiz adına teşekkür ederiz.” dedi.

Milletvekillerine AK Parti İl Başkanı Adem Çalkın ve AK Parti Sarıkamış İlçe Başkanı Kenan Doğan eşlik etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu