Haber

Eski Maryland Belediye Başkanı Çocuk İstismarı Suçlamalarına Söz Verdi

Maryland, College Park’ın eski Belediye Başkanı Patrick Wojahn’ın “çocuklara yönelik cinsel istismar videolarını saklamak ve dağıtmak” suçlamasıyla 140 suçlamayı kabul ettiği bildirildi.

Prince George İlçe Savcılığından yapılan yazılı açıklamada, 8 yıldır College Park belediye başkanı olan Wojahn’ın çocuk pornografisi ile ilgili 3 kategoride daha “toplam 140 suç işlediğini” itiraf ettiği belirtildi.

İlçe Başsavcısı Aisha N. Braveboy, “Bu korkunç bir olay. Bay Wojahn’ın suçunu ve eylemlerini, bu iğrenç suçların sorumluluğunu kabul etmesinden gerçekten memnunum.” açıklama yaptı.

Braveboy, “çocukların en üst düzeyde korunmayı hak ettiğini” ve bu tür durumlarda mağdur edilmenin “kabul edilemez” olduğunu kaydetti.

Şubat ayında Wojahn hakkında soruşturma başlatıldı.

“Çocukların cinsel istismarıyla ilgili videoları bulundurmak ve dağıtmak” suçlamalarının ardından 3 Mart’ta belediye başkanlığı görevinden istifa etmek zorunda kalan Wojahn, 2007-2015 yılları arasında College Park Kent Konseyi’nde görev yaptı.

Ulusal Kayıp ve İstismara Uğrayan Çocuklar Merkezi’nden gelen bir ihbarın ardından Şubat ayında Wojahn hakkında bir soruşturma başlatıldı.

ciftlikkoyajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu