Haber

Sivas’ın parlayan yıldızında kayak sezonu açıldı

Sivas Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi’nde kar yağışının ardından kayak sezonu açıldı.

Hizmet vermeye başladığı ilk günden itibaren adından söz ettirmeyi başaran Sivas Yıldız Dağı Kış Sporları ve Turizm Merkezi, yurt içi ve yurt dışından büyük ilgi görüyor ve yeni bir dönemin heyecanı yaşanıyor.

Sivas Yıldız Dağı Kış Sporları ve Turizm Merkezi yeni dönemde de her türlü ihtiyaca cevap veren konaklama ve günübirlik tesisleri, gece kayağı, buz pateni, telesiyej ve telesiyej ile doğayı keşfetme şansı ile misafirlerini ağırlıyor.

Vali Şimşek: “Yoğunluk bekleniyor”

Sivas Valisi Yılmaz Şimşek merkezi ziyaret ederek Buruciye AŞ Genel Müdürü Mustafa Altun’dan kayak merkezinin son durumu hakkında bilgi aldı. Yıldız Dağı’nın Sivas’ın yükselen değeri olduğunu anlatan Vali Şimşek, “Geç de olsa Yıldız Dağı Kayak Merkezimizde bu hafta sonu sezonu kısmen açtık. İnşallah önümüzdeki hafta yarıyıl tatili nedeniyle bir yoğunluk olur. birlikte bekleniyor. Önümüzdeki hafta sonundan itibaren kar yağar inşallah. Daha da artacak.” dedim.

Kayak merkezinin her yıl güçlendirildiğini belirten Şimşek, “Bu yıl da bir takım yeniliklere imza attık. 550 kişilik a la carte restoran hizmete açıldı. Ayrıca yeni açılan pistleri ve suni kayak merkezini de geliştirdik. Kar sistemi.Umarım güzel bir sezon olur.Fiyat artışlarına rağmen belirtmek isterim.Yıldız Dağı Kayak Merkezi halen ülkemizin en ekonomik kayak merkezi olup bu anlamda vatandaşlarımızı ve kayakçılarımızı bekliyoruz. sevenlerini kayak merkezimize bekliyoruz. – SİVAS

habersarkoy.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu